subiektywne informacje, porady, koszty, odczucia

Przekładnie folii kubełkowej, ściany działowe na dole, wentylacja mechaniczna

Mija kolejnych kilka dni roboczych, a robota wre i można powiedzieć widać już koniec. Koniec to może duże słowo, ale powoli myślimy o zamknięciu budynku 🙂 Ale do rzeczy.

Jednego weekendu (dwa dni) odkopaliśmy cały dom do poziomu ław fundamentowych. Oczywiście, staraliśmy się to robić etapowo, odcinkami trzy metrowymi (nie od razu cały dom). Kładliśmy nową folię kubełkową, trzykrotnie upewniając się, że kubełki są w dobrą stronę czyli w stronę fundamentu 🙂 i zasypywaliśmy. Robiliśmy to w pięć osób, bo więcej nie wchodzi do jednego auta 🙂
Jeśli mam być szczery, to nie ma gorszej roboty niż kopanie… wszyscy byli, łagodnie rzecz ujmując – zmęczeni. Wykop był głęboki, bo przeszło metr w ziemię. Na dole woda… ech, szkoda gadać. Ale warto było, teraz folia jest odpowiednio ułożona, ładnie zakończona plastikowymi listewkami (można je kupić, specjalnie do tego celu). Śmieci i gruz nie wlatuje w fundament.

Kolejny etap to ścianki działowe na dole. Dodam, że po chudziaku można było chodzić już na drugi dzień po wylaniu. Niemniej ścianki działowe na dole są już skończone. W dwa dni ekipa rozprowadziła wentylację mechaniczną po domu.

Za da dni wchodzi elektryk. Okna już czekają na magazynie. Ale przed nimi chcemy zrobić tynki. Więc zaczynam szukać tynkarzy. Tynk cementowo-wapienny, czy ręcznie czy mechanicznie nie robi mi specjalnej różnicy.

W moim odczuciu, tak powinny przebiegać prace – kolejni spece mijają się w drzwiach, bez przestojów.

Elektryk, tynki, stolarka okienno-drzwiowa, hydraulik, dach, ocieplenie, posadzki… tak przedstawia się plan na kolejne tygodnie (miesiące).

4 odpowiedzi na „Przekładnie folii kubełkowej, ściany działowe na dole, wentylacja mechaniczna”

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  four × five =

  Na koniec, uzupełnij proszę to równanie matematyczne, by było poprawne (chodzi o anty-spam): *

  *

  Projekt Marlena
  budowa domu marlena

  Jeśli budujesz dom to kamieniarstwo będzie dla Ciebie konieczne, dlatego poszukaj dobrego kamieniarza.

  Bądź na bieżąco
  Ciekawe rzeczy