subiektywne informacje, porady, koszty, odczucia

O mnie

Przekonany jestem, że każdy nawet najmniejszy czynnik ma wpływ przy budowie domu. W tym usposobienie/cechy charakteru inwestora mają decydujący wpływ na ostateczny sukces inwestycji. Dlatego chciałbym przedstawić swoją osobę w świetle, który determinuje podejmowane przeze mnie decyzje.

Na rok 2011 mam 26 lat. Jestem szczęśliwym mężem.

Z wykształcenia jestem inżynierem, ale nie budownictwa. Niemniej wykształcenie pozwala mi swobodnie rozumieć technologie budowlane (ale muszę o nich poczytać). Poruszanie się po rysunkach technicznych (budowlanych) nie sprawia mi problemu. Najważniejsze, że moje wykształcenie pomaga mi w nadzorowaniu i podejmowaniu decyzji podczas budowy domu. Co prawda z pojęciami budowlanymi muszę się zapoznawać, ale je rozumiem.

Praca, którą wykonuję jest w elastycznych godzinach. Nie muszę siedzieć od 8 do 16. Nie muszę się przejmować o urlopy. To niepodważalna zaleta. Czasami na budowie zdarzają się sytuacje, że trzeba gdzieś być, coś załatwić (najgorzej jest na początku z załatwianiem papierków) – gdybym pracował w stałych godzinach i musiał się przejmować o urlopy, to byłoby kiepsko. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Cała inwestycja przedłużyła by się zapewne znacznie, ze względu na ograniczenia czasowe inwestora.

Kilka słów o sobie 🙂 Jestem dociekliwy, dokładny, cholernie wymagający. Świetnie radzę sobie w internecie – stąd czytam dużo porad i przemyśleń innych budujących. Internet służy mi również do zbierania ofert od producentów materiałów budowlanych, zbierania opinii o nich (choć należy pamiętać, że opinie często są pisane przez konkurencję). Nie jest dla mnie problemem wykonanie telefonu do producenta czy firm dystrybucyjnych by zebrać najkorzystniejsze ceny, zaplanować transport, zgrać terminy. Mam zdolności negocjacyjne.
Stawiam na jakość w rozsądnej cenie. Cenie sobie wygodę, ale nie w zbyt wysokich kosztach. Myślę o ekologii, ale również nie za wszelką cenę. Priorytetem jest dla mnie optymalizacja ekonomiczna na etapie budowy, jak i późniejszej eksploatacji.

Budżet, którym dysponuję na budowę nie jest duży, więc cechy charakteru, które wymieniłem wyżej, pozwalają mi zmieścić w założonym budżecie – póki co :).

6 Responses to O mnie

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   2 × 1 =

   Na koniec, uzupełnij proszę to równanie matematyczne, by było poprawne (chodzi o anty-spam): *

   *

   Projekt Marlena
   budowa domu marlena

   Jeśli budujesz dom to kamieniarstwo będzie dla Ciebie konieczne, dlatego poszukaj dobrego kamieniarza.

   Bądź na bieżąco
   Ciekawe rzeczy