subiektywne informacje, porady, koszty, odczucia

Taras nad garażem

Taras nad garażem to fajny bajer, ale trudny technicznie do wykonania ze względu na… wodę…

Woda ma tą właściwość, że wejdzie nawet najmniejszą szparką czy szczeliną. Dlatego trzeba się nastarać, by nic nie przeciekało. Trzeba było wystawić ciężką artylerię, przeciwko wodzie!

No to tak. Bezpośrednio na stropie przykręciliśmy blachy na obrzeżach, by potem podczepić rynny do tego. Następnie zrobiliśmy warstwę jastrychu spadkowego. Spadek 1,5 cm na 4 metrach… mało, ale nie szło tutaj zrobić więcej. Z racji tego, że jastrych był cienki i było zbyt ciepło, porobiły się rysy. Te rysy zaszpachlowałem. Następnie naniosłem dwie warstwy folii w płynie. Chciałem kupić profesjonalny, dość drogi środek. Firma z Poznania, więc na miejscu. Wziąłem adres ze strony internetowej, pojechałem, szukam, szukam, nie ma takiej firmy pod tym adresem. Dzwonię… nie ma takiego numeru… okazało się, że firma już nie istnieje… mój błąd – trzeba było wcześniej zadzwonić. Pojechałem do marketu i znalazłem folię w płynie dedykowaną właśnie do tarasów – musi być mrozoodporna. Pomalowałem dwie warstwy – druga warstwa bardzo grubo, bo pierwsza wyszła jakaś cienka. Malowałem zwykłym wałkiem. Spodziewałem się jakiejś ciężkiej chemii, ale zapach i konsystencja przypominała zwykłą farbę do ścian.
Na to przykleiliśmy warstwę 3 cm styropianu. Na styropian specjalna gruba folia 1mm dedykowana do oczek wodnych. Na to właściwy jastrych ze spadkiem ok. 1 cm. Jastrych z dodatkiem plastyfikatora uszczelniającego beton od wody. Na to przyjdą jeszcze dwie warstwy tej folii w płynie, na to płytki.

Kłopot pojawia się z barierkami, bo będzie trzeba przewiercić warstwy izolacji przeciwwilgociowych… ze względu na to, że warstwa styropianu będzie 20 cm, a barierka musiałaby być przytwierdzona do ściany, nie do styropianu i trzeba by kombinować z jakimiś gigantycznymi zagięciami. Muszę przemyśleć jak z tego wybrąć. Czy przewiercić te wszystkie warstwy i zalać śruby jakimś silikonem czy coś innego.

Ogólnie taras będzie zabezpieczony przed wodą jak jasna…. Tylko te barierki…

7 Responses to Taras nad garażem

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   18 − 4 =

   Na koniec, uzupełnij proszę to równanie matematyczne, by było poprawne (chodzi o anty-spam): *

   *

   Projekt Marlena
   budowa domu marlena

   Jeśli budujesz dom to kamieniarstwo będzie dla Ciebie konieczne, dlatego poszukaj dobrego kamieniarza.

   Bądź na bieżąco
   Ciekawe rzeczy