subiektywne informacje, porady, koszty, odczucia

Przymiarki do dachu

Jak już pisałem, w którymś z wcześniejszych wpisów zamieściłem ogłoszenie na Oferii na wykonanie dachu. Ofert jest może z 10, z czego w miarę konkretna jedna ze Śląska. Na konkretne wyceny jeszcze czekam… jestem trochę zawiedziony, szczerze mówiąc. No, ale zobaczymy.

W między czasie już wiem, że nie będziemy mogli układać gontu przed wiosną. Jest zbyt niska temperatura, by gont się zwulkanizował. Jak się nie zwulkanizuje, to tylko stracimy siano. Więc zrobimy więźbę, membranę i pełne deskowanie płytą P5 22mm grubości. Zakryjemy to zwykłą folią budowlaną na zimę. Na wiosnę warstwa podkładowa i gont, i okna połaciowe.

Ale jest zima, sezon budowlany zamiera, więc czas na zakupy… gdybym tylko miał jakiś magazyn 🙂 Zacząłem załatwiać okna połaciowe. Oczywiście Facro! Polska, bardzo dobra firma. Trzeba wspierać takie przedsiębiorstwa. Ja ich wesprę swoim zakupem 🙂 Zapytania wysłane do dwóch firm, jak i do samego producenta 🙂 Zobaczymy. Pierwsza wycena na ok. 12 tyś brutto i jest to cena dość korzystna. Okna dość duże i wersja cieplejsza. Niemniej mam nadzieję, że uda się jeszcze coś uszczknąć z tej kwoty.
Szukam też już dostawcy wełny mineralnej na poddasze… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × two =

Na koniec, uzupełnij proszę to równanie matematyczne, by było poprawne (chodzi o anty-spam): *

*

Projekt Marlena
budowa domu marlena

Jeśli budujesz dom to kamieniarstwo będzie dla Ciebie konieczne, dlatego poszukaj dobrego kamieniarza.

Bądź na bieżąco
Ciekawe rzeczy