subiektywne informacje, porady, koszty, odczucia

Powoli kończymy układać strop

Układanie stropu prawie na ukończeniu. No układanie pustaków oczywiście. Plan na kolejny dzień to szalunek klatki schodowej. Następne dwa-trzy dni zbrojenie wieńców i żeber rozdzielczych. Planowo zalanie stropu ma się odbyć w połowie przyszłego tygodnia. A później? 28 dni czekania na zdjęcie podpór… Ale do góry można stawiać ściany, nawet na następny dzień po zalaniu stropu.

Miały być wylane podłogi (chudziak), ale majster przełożył to na dalszy termin – jak ściągną szalunki stropu, czyli pewnie na wiosnę.

Dostałem kolejną ofertę na okna. Tym razem na profilu Aluplastu. (Mam już ofertę na profilu VEKA). No i zostaję przy profilu VEKA. Co prawda Aluplast wychodzi kilka tysięcy taniej, ale okna dwuszybowe. Ofertę z VEKI mam na okna trzyszybowe i przy nich pozostanę. Okno jest cieplejsze i profil ma pozytywne opinie. Aluplast, mimo że majster je zachwalał, w internecie ma masę negatywnych opinii. Firma, która będzie montować okna, przedstawiła mi ofertę na żaluzje zewnętrzne, bramę i drzwi. Żaluzje, brama z Krispolu. Drzwi z firmy KMT. Brama Krispolu jako jedyna w zjadliwej cenie jest ocieplana – 4 cm grubości (wypełnienie pianką). No i Krispol ma pozytywne opinie. Ogólnie cała stolarka cenowo – więcej niż się spodziewałem. Okna jakieś 10.000 zł, brama z napędem 3.800 zł, drzwi ok. 2.000 zł, żaluzje ok. 4.000 zł. Do tego okna połaciowe wstępnie liczyłem też koło 10.000 zł. Ceny z montażem. Czyli jakieś 30.000 zł… ile konkretnie wyjdzie, zobaczymy przy zamówieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × 4 =

Na koniec, uzupełnij proszę to równanie matematyczne, by było poprawne (chodzi o anty-spam): *

*

Projekt Marlena
budowa domu marlena

Jeśli budujesz dom to kamieniarstwo będzie dla Ciebie konieczne, dlatego poszukaj dobrego kamieniarza.

Bądź na bieżąco
Ciekawe rzeczy