subiektywne informacje, porady, koszty, odczucia

Ściany rosną

Ściany naszego domku powoli, powoli rosną w górę. Już widać, gdzie co będzie. Siłą wyobraźni możemy meblować nasz mały domek 🙂 Nie taki mały w sumie bo 140m2. Kuchnie już mamy prawie urządzoną 🙂 Czekamy “tylko” na tynki, żeby dokładnie pomierzyć. 

Na zdjęciach widać pozostawioną dziurę w garażu w ziemi – tam wejdzie woda. Już czekamy na nią 3 tygodnie, lada dzień powinna być zgoda. Ogólnie z tą wodą duży problem. Nie myślałem, że tyle to potrwa. Musiałem jeździć do zakładu wodociągów, chyba z 5 razy. Wpierw załatwić warunki techniczne (14 dni), później zlecić wykonanie projektu i zlecić wykonanie. Najdłużej czeka się na uzgodnienia z ZUT (30 dni). Ogólnie półtora miesiąca. Ale nie bawiłem się w zlecanie poszczególnych rzeczy jakimś niesprawdzonym wykonawcom. Zleciłem wszystko zakładkowi wodociągów. Za projekt przyłącza zapłacę 430 zł + jakieś 2000 zł za wykonanie. Jak zrobią i dostanę rachunek, dokładnie napiszę, ile to wszystko kosztowało. Póki co wodę ciągniemy od sąsiada.

Na plac budowy zaprosiłem instalatora, by przedstawił ofertę. Za instalację centralnego ogrzewania, kanalizę, wodę zapłacimy ok. 30 tys. Cena zawiera materiały, piec na paliwo stałe i robociznę. Pojechałem do producenta kotłów, tam pokazano mi przykładową instalację, Pan opowiedział mi wszystko i odesłał do polecanego instalatora. Instalator widać doświadczony i sympatyczny. Ale stwierdził, że w tym roku nie ma co robić. Kanalizę puścimy w styropianie, a nie w piasku, więc na dzień dzisiejszy nic tu po nim. Niemniej mam zamiar skorzystać z jego usług.

Otwory okienne na ukończeniu, więc chciałem się dowiedzieć, ile zostawić dodatkowego miejsca na rolety antywłamaniowe. I tak wybrałem producenta Krispol. Obok instalatora znajdował się autoryzowany przedstawiciel firmy krispol, no więc wszedłem. Okazało się, że dostałem ofertę na drzwi zewnętrzne, bramę garażową, okna na profilu VEKA no i na żaluzje. Ogólnie wyszło dosyć korzystnie. Ale z ostateczną decyzją muszę się wstrzymać do czasu, aż zrobią dach… Jak widać, wszystko planuję na przód. Już wiem, że na okna trzeba czekać ok. 4 tygodni. Ale dzięki tej wizycie zaoszczędziłem trochę, bo dowiedziałem się, że najlepiej bramę zrobić wymiar standardowy. No więc szybko na budowę i budowlańcy już wiedzą, jaki ma być otwór na bramę, by wstawić gotową bramę, a nie na zamówienie.

Pogoda wciąż super. Ale majster się rozchorował i tydzień ekipy nie będzie 🙁 Wszystko znowu się opóźni. Już bym chciał strop, ścianę kolankową, więźbę i dach. No chociaż strop…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 4 =

Na koniec, uzupełnij proszę to równanie matematyczne, by było poprawne (chodzi o anty-spam): *

*

Projekt Marlena
budowa domu marlena

Jeśli budujesz dom to kamieniarstwo będzie dla Ciebie konieczne, dlatego poszukaj dobrego kamieniarza.

Bądź na bieżąco
Ciekawe rzeczy